Ir iestājies rudens, kas atgādina par to, ka gudrs auto īpašnieks vienmēr pārbauda savu auto pirms drēgnā lietus perioda. Rudenīgie laikapstākļi bieži vien ir mainīgi un var atnest gan lietu, gan negaidītus mīnus grādus. Tādēļ ir svarīgi jau laikus pārliecināties par auto darba kārtībuPapildus riepu atbilstības pārbaudei uzmanība būtu jāpievērš vēl dažiem apstākļiem.

1. Pārbaudi šķidrumus, siksnas un šļūtenes

Zemākas temperatūras var spēcīgi ietekmēt automašīnu, īpaši, ja runa ir par vecāka modeļa auto. Ieplaisājušai šļūtenei vai nodilušai siksnai pēkšņas temperatūras izmaiņas, kā piemēram, salnas var būt pēdējais piliens. Visu šķidrumu un eļļu pārbaudi vajadzētu iekļaut rudens sagatavošanās procesā, jo daži šķidrumi pie temperatūras maiņas var sabiezināties vai pieaugt to patēriņš. Auto īpašnieki lietpratēji to var paveikt paši, lai gan bieži vien vieglāk un drošāk to izdarīt servisā.

2. Nomaini vējstiklu slotiņas un kāju paklājus

Nodilušas slotiņas vasaras gaitā var izkrist no prāta, un pirmā lietainā nedēļa ne vienmēr ir labākais laiks, lai par tām atcerētos. Vējstikluslotiņas ieteicams nomainīt divas reizes gadā: pavasarī un rudenī. Runa ir par salīdzinoši lētu un vienkāršu darbību, kas nodrošina redzamību visam rudens un ziemas periodam. 

Vasaras kāju paklāju vietā rudens un ziemas sezonai būtu ieteicams iegādāties  gumijas paklājus ar apmalēm un padziļinājumu. Tie nodrošinās vieglāku kopšanu dubļainajā un slapjajā periodā, un apavu mitrums un dubļi nenonāks uz auto grīdas seguma.

3. Nomazgā un ievasko auto

Rudens un ziema atnāk ar lielu mitruma, dubļu un sāls daudzumu, kas var bojāt auto virsbūvi. Lai aizsargātu auto krāsu un diskus prātīgi būtu veikt pamatīgu tīrīšanu, kuras gaitā auto tiek piekārtīga vaska slāņa. Tas aizsargās auto no rudens un ziemas laikapstākļu radītajiem ceļu apstākļiem.

Uzklājot aizsargslāni īpaši jāpievērš uzmanība auto apakšējām daļām, kā diski, riteņu arkas un priekšējais panelis, jo tur parasti uzkrājas visvairāk dubļu. Auto diskus var pārklāt ar īpaši tiem paredzētu vasku vai disku spīdumu, kas pasargās tos no mitrajiem laikapstākļiem.


Piesakies jaunumiem!

Un saņem akcijas piedāvājumus e-pastā!

Paldies par pieteikumu!

Turpmāk aktuālo informāciju saņemsiet norādītajā e-pastā!