Auto tehniskā apskate ir ikgadējs obligāts process visiem auto īpašniekiem, kuru auto ir vecāks par 10 gadiem. Apskates gaitā tiek pārbaudīts ne tikai auto tehniskais stāvoklis, bet arī obligātais auto aprīkojums. Šeit ir neliels atgādinājums auto īpašniekiem, kas agrāk nav veikuši tehnisko apskati un arī pieredzējušiem auto īpašniekiem atmiņas atsvaidzināšanai.

Pirms došanās uz apskati auto jābūt tehniski labā stāvoklī. Ir dažas lietas, par kurām vari pārliecināties pats vēl pirms tehniskās apskates:

  • Pārliecinies, ka auto gaismas darbojas atbilstoši prasībām
  • Pārbaudi, vai dažādi šķidrumi ir normas līmenī (motoreļļa, dzesēšanas šķidrums, bremžu šķidrums, stūres pastiprinātāja šķidrums)
  • Pārbaudi, vai riepu nodilums nepārsniedz normu, un gaisa spiediens atbilst prasībām
  • Pārbaudi, vai atpakaļskata spoguļi ir kārtībā
  • Pārbaudi, vai vējstiklu slotiņas darbojas atbilstoši prasībām
  • Izmēgini, vai auto signāltaure darbojas
  • Pārliecinies, ka drošības jostas ir veselas un darbojas.

Papildus tam pārliecinies, ka tavā automašīnā ir šīs trīs lietas:

  1. Atbalstķīļi gadījumiem, kad negaidīti nepieciešams ceļa malā nomainīt pārplīsušu riepu.
  2. Brīdinājuma trijstūris gadījumiem, kad tava apstājusies automašīna var radīt bīstamu situāciju citiem satiksmes dalībniekiem. Ar trijstūri iespējams brīdināt citus braucējus par tuvojošos bīstamību. Ārkārtas apstāšanās vai satiksmes negadījuma apstākļos novieto trijstūri ne tuvāk kā 25 metrus no automašīnas apdzīvotā vietā un ne tuvāk kā 50 metrus ārpus apdzīvotas vietas.
  3. Uguns dzēšamā aparāta nepieciešamība ir acīmredzama, tāpat arī tā kārtība. Auto esošais uguns dzēšamais aparāts jāpārbauda reizi gadā, jo to var ietekmēt mitrums, vibrācija un temperatūras svārstības.

Ja kāda no šīm trim lietām tev trūkst, tad tev noteikti tūlīt pat tā jāiegādājas.

Piesakies jaunumiem!

Un saņem akcijas piedāvājumus e-pastā!

Paldies par pieteikumu!

Turpmāk aktuālo informāciju saņemsiet norādītajā e-pastā!