Lai gan šī vasara uzvedusies visādā ziņā priekšzīmīgi, daudzi tomēr plāno autobraucienus uz kaimiņzemēm vai pat uz Eiropas tālākajiem nostūriem.

Kā padarīt šo braucienu pēc iespējas patīkamāku, un ko visu priekš tā iegādāties? Kaut kādā ziņā tas ir pirkumu saraksts, taču varat droši to iekopēt uz savas Facebook sienas un nepieciešamās lietas aizņemties no draugiem. Kā atlīdzību apsoliet atvest no ceļojuma labu un pašu labāko.

1) Ledusskapji

Ledusskapji, sākot no vienkāršām putuplasta kastēm līdz pat dzesējošām versijām (darbojas no auto cigarešu piepīpētāja, 230V elektrotīkla), ir pilnībā neaizstājami, lai brauciena laikā varētu padzerties vēsu ūdeni vai uzglabātu pārtikas produktus svaigus.

Īpaši praktiski ir tādi, kurus var izmantot gan mašīnā, gan istabā. Tikai dēļ dažiem garākiem braucieniem gadā ledusskapja iegāde šķiet nevajadzīga, taču šāda veida ierīces var izmantot, piemēram, ārpus braucieniem vasarnīcā vai vasaras mājā. Dažas ir pat aprīkotas ar ISOFIX stiprinājumiem drošākiem braucieniem.

2) Strāvas pārveidotājs

Šī ierīce pārveido cigarešu piepīpētāja 12V uz parasto 230V strāvu, kas ļauj uzlādēt lielākas elektroierīces (klēpja datori, bārdas dzenamās mašīnas) vai citas ceļojuma iekārtas. Svarīgi ir izpētīt ierīču un pārveidotāja jaudas, lai izvairītos no vienu vai otru bojājumiem!

3) Elektronisko ierīču turētāji

Pirmais noteikti ir mobilā telefona turētājs. Tā kā lielākā daļa cilvēku priekš orientēšanās izmanto digitālās kartes un norādes mobilajā telefonā, ir svarīgi, lai telefons būtu kārtīgi piestiprināts un labi redzams.

Jā, bērni varētu skatīties pa logu un klausīties vecāku stāstus par vietējo vēsturi un kultūru. Realitāte ir tāda, ka braucot ilgāk par 12 stundām diennaktī vispārīga miera nodrošināšanai automašīnā izņēmuma kārtā prātīgi būtu bērniem nodrošināt kādu filmu vai spēli no viedierīces.

4) Ūdens vārāmās kannas un kafijas kannas

 Ne vienmēr maršrutā ir piemērota degvielas uzpildes stacija vai kafejnīca, vai arī to piedāvājums ir pārāk dārgs un/vai trūcīgs. Arī ejot pie dabas ne vienmēr ir iespējams vai nepieciešams uz trim koka mietiem uzkarinātā katlā  vārīt ūdeni. Atkal priekš auto ceļotājiem šī problēma ir atrisināta. Autoeksperta veikalā ir liela izvēle dažādu “mājas ierīču”, kuras var savienot ar auto cigarešu piepīpētāju.

5) Audio tehnika

Visdrošākais variants ir Bluetooth iekārta, kas pārsūta gan telefona zvanus, gan atskaņoto mūziku.

Ja tavs auto nenodrošina ar Bluetooth vai audio kabeļa palīdzību iekārtas (telefona, planšetes) skaņas pārsūtīšanu uz skaļruņiem, tad būtu jāiegādājas, piemēram, iekārta, kas pārsūta no telefona ienākošo signālu kā radio viļņus uz automašīnas skaņas sistēmu. Kvalitāte nebūs vislabākā, taču labāk apmierinošas kvalitātes savas valodas podkāsts nekā svešā valodā entuziastiski runājošs radio dīdžejs.

Vai arī paņem līdzi Bluetoothskaļruni dēļ tā paša iemesla- lai mīļākā mūzika un raidījumi palīdzētu garajiem braucieniem paiet ātrāk.

6) Logu aizsegi

Pat tonēto stiklu gadījumā dienvidu spožā saule var aizmugurē sēdošos pasažierus padarīt drūmus. Tādējādi pārdošanā esošie lētie, pat par pāris eiro ar piesūcekni pie loga piestiprināmi aizsegi ir ļoti svarīgs pirkums.

Nelieli izdevumi, bet milzīgs apmierinājums. Īpaši, ja auto aizmugurē ir kāds bērns.

7) Kakla spilveni

Gulēšana auto brauciena laikā ir dabisks nedaudzu talants. Tādējādi jānodrošina vislielākais iespējamais ērtums, lai brauciena laikā varētu aizvērt acis. Kakla spilveni ir ļoti labi palīgi. Tos var iegādāties lielākajā daļā mājas piederumu veikalu.

8) Radio rācijas

Esam gan nokļuvuši Eiropā, kur zvani nav tik dārgi, taču ceļojot ar vairākiem auto nav prātīgi katru ceļmalā esošo apskates objektu vai foršu auto aprunāt pa telefonu. Parasti tajā brīdī, kad otrs atbild uz zvanu, objekts jau ir aiz muguras. Arī ātrus jautājumus un plānus labāk atrunāt tieši. Tādējādi ideāls risinājums ir rācijas. To zona ir pietiekama arī tad, ja automašīnas nebrauc viena aiz otras. Brauciens ar rācijām ir daudz jautrāks.

9) Neliels ventilators

Tā var izrādīties dzīvību glābjoša ierīce ne tik ļoti dzesēšanas, cik izklaidēšanas nolūkos. Ventilatori, kas iegūst elektrību ar USB palīdzību, internetā nopērkami par ļoti izdevīgu cenu, kā arī atrodami veikalos. karstajā Dienvideiropas klimatā šāda ierīce automašīnas aizmugurē bērnam var sniegt prieku un remdinājumu. Var izmantot arī pludmalē, ja līdzi ir portatīvais akumulators.

10) Sistematizēts bagāžas nodalījums

Bagāžas nodalījumu iespējams sadalīt vairākās daļās ar speciāliem nodalītājiem, kaut vai, piemēram, ņemot līdzi mājdzīvnieku. Tāpat bieži vien pietiek ar pilnīgi parastām plastmasas kastēm, lai nošķirtu pludmales mantas no siltā apģērba, mazgāšanas līdzekļiem un visa pārējā. Tādējādi katru reizi bagāžnieks nav jāizkrāmē tukšs. Auto brauciena svarīgā daļa ir samazināt stresa līmeni līdz minimumam.

11) Video reģistrators

Ja vari, nopērc vai aizņemies. Katrs mazākā bukte ārvalstīs var beigties daudz lētāk, ja tev ir pierādījumi par notikušo. Otrs variants ir ar vietējiem, sliktākajā gadījumā ar vietējās valodas nepratējiem, sākt strīdēties. Papildus var gadīties nofilmēt kaut ko jauku un patīkamu!

Piesakies jaunumiem!

Un saņem akcijas piedāvājumus e-pastā!

Paldies par pieteikumu!

Turpmāk aktuālo informāciju saņemsiet norādītajā e-pastā!