Pat visslinkākajam auto īpašniekam vajadzētu vismaz reizi ceturksnī padomāt par sava auto darba kārtību, vislabāk to darīt neilgi pirms sezonas sākuma. Pavasaris drīz beigsies un oficiāli iestāsies vasara, kas nozīmē, ka ir īstais laiks ļaut pārbaudīt savu automašīnu.


1. Auto kondicioniera sistēma


Parasti problēmas jārisina vēl pirms tās ir devušas par sevi ziņu. Auto kondicioniera sistēma ir tieši tā, kuras vajadzību izjūtam tikai tad, kad tā nepieciešama. Iespējamās sistēmas problēmas iespējams konstatēt zināmu simptomu dēļ, taču pareizi būtu vienmēr savu auto ļaut pārbaudīt profesionāļiem.

2. Šķidrumi un siksnas

Cerams, ka maija mēnesī neviens auto vairs neizmanto ziemas logu šķidrumu, taču vasaras sākums ir piemērots laiks, lai pārbaudītu citus auto šķidrumus un siksnas, piemēram, eļļas un dzesēšanas šķidruma līmeni. Ja esi zem kapota saklausījis svilpošanu, pie tā noteikti ir vainīga kāda siksna.

Taču pat tad ja viss šķiet darba kārtībā, vajadzētu piemēram ģeneratora siksnu (ar apstādinātu motoru!) pārbaudīt ar roku: pareizi nospriegota siksna ar roku aiztiekot nepadodas.

3. Bremzes

Parasti vasaras periodos bremzēm netiek pievērsta tik liela uzmanība kā ziemā, jo ceļi ir pārsvarā sausi, un slīdēšanas riska nav. Neskatoties uz to arī siltajos mēnešos notiek daudz lielāku un mazāku negadījumu, kuros savu lomu noteikti spēlē nodilušas bremzes. Par laimi ir daži vienkārši veidi kā novērtēt bremžu kluču un disku nodilumu.


Piesakies jaunumiem!

Un saņem akcijas piedāvājumus e-pastā!

Paldies par pieteikumu!

Turpmāk aktuālo informāciju saņemsiet norādītajā e-pastā!